Антъни Дейвис има 3-ти трипъл-дабъл в кариерата си, Лейкърс победиха Хорнетс със 124-118
AP News | 2024-02-06 | 04:48:19

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Д'Анджело Ръсел отбеляза 28 точки, Антъни Дейвис имаше 26 точки, 15 борби и 11 асистенции за третия си мач трипъл-дабъл в кариерата си и Лос Анджелис Лейкърс удържаха, за да победят Шарлът Хорнетс с малко играчи със 124-118 в понеделник вечер за третата си поредна победа.

ЛеБрон Джеймс добави 26 точки за Лейкърс (27-25 ), които завършиха 4-2 в гостуването си, за да натрупат така необходимата инерция преди предстоящата пауза за мача на звездите.

Майлс Бриджис изригна с рекордните в кариерата си 41 точки, а новобранецът Брандън Милър отбеляза 33 точки с пет тройки за Хорнетс, които претърпяха осмата си поредна загуба, откакто размениха Тери Розиър в Маями.

Лейкърс стреляха 64% от пода през първото полувреме и изградиха преднина от 74-58, насочвайки се към съблекалнята зад 22 точки от Ръсел и 17 от Джеймс.

Джеймс имаше няколко забележителни моменти в първото полувреме, преминавайки покрай Пи Джей Уошингтън и потапяйки 7-футовия център Ник Ричардс за игра за три точки. Джеймс имаше още един драйв от основната линия за високо летящ удар с две ръце и също даде храна на Антъни Дейвис за забивка.

Лейкърс направиха 36 асистенции.

Лос Анджелис увеличи преднината си до 21 точки в края на третата четвърт, когато Крисчън Ууд записа 3 и след това заби пас от Остин Рийвс.

Но Хорнетс щяха да направят мач зад Милър, който имаше 16 точки в четвъртата четвърт. Избраният номер 2 в драфта пресече пас на Рийвс и измина корта за забивка, а след това добави последователни 3, за да намали преднината на Лейкърс до четири с около две оставащи минути.

Шарлът имаше шанс да направи играта с едно притежание, но Дейвис отклони опита на Бриджис за 3 точки, а Рийвс направи два свободни хвърляния, за да увеличи преднината до шест и да подпечата победата.

Бриджис завърши 16 от 26 от полето с пет тройки.

Лейкърс: домакин на Нъгетс в четвъртък вечер.

Хорнетс: домакин на Раптърс в сряда вечер, третият им домакински мач за четири вечери.